Mano megstamiausios knygos internetu... 54

From Front Wiki
Jump to: navigation, search

Beveik Visos nuostabios knygos beveik panasios tuo, kad privalomai padaro skaitytojo norą galvoti apie ja, kas idealu, grazu, naudinga zmonėms. Gera knyga – viena didziausių pasaulio brangenybių. Skaitymas – stai geriausias mokymasis. Eiti pagal didzio zmogaus mintis – visų nuostabiausias mokslas.

Knygos – tai proto vaikai.

Zmogus, turintis savo rankutėse vertingą knygutę), niekada nesi būti vienas. Knygos įveda mus į geriausią ratą, supazindina su didleiais visų laikų zmonėmis. Kas aiskiai mąsto, tas aiskiai ir mastysena dėsto. Kad atsikratyčiau įkyrių, nepakeliamų minčių, pakanka pradėti skaitymo; jis dabar pat uzvaldo dėmesį ir nuveja tas mintis salin. Bibliotekos – tai zmonių dvasinių brangenybių lobynas. Skaitymas protui – tolygu sportiniai pratimai kūnui. Kas negali pakilti dvasia, griebiasi pompastisko dėstymo stiliaus.


Knyga – mazas įrankis, pazadinantis mūsų gebėjimą mąstyti; tai minties variklis, isjudinantis protą. Namai, kuriuose neturi knygų, tokie pat į kūną be sielos. Gera ta knyga, kurią atidarai is anksto su malonumu ir uzveri praturtėjęs. Skaityk ne tam, kad priestarautum ar neigtum, ne tam, kad aklai priimtum, ir ne tam, kad rastum temą pokalbiui, bet kad mąstytum ir samprotautum. Knygų skaitymas – tik svajonių pradėjimas. Gyvenimo kūrimas – stai tikslas. Neskaityk nieko, ko nenori įsiminti, ir neįsimink nieko, ko nebandai panaudoti. Tiesa – vis gilesnis salies suvokimo procesas, kritimas nuo nemokėjimo prie matymo, nuo mazo zinojimo prie issamesnio, kilimas, kuris neturi baigtis, nes galaktika neisnaudojam.

Visada geriau truputi, bet gerai, negu daug, bet blogai. Tas pat ir su knygom. Ismintingas – kuris mano reikalingus dalykus, o ne daugelį. Zmogų issimokslinusį daro tik jo paties vidinis darbas, kitaip sakant, savarankiskas apmąstymas, isgyvenimas, pajutimas visko, ką suzino is kitų draugų arba is knygų.

Knygos lavina sielą, kelia ir daro stipriu zmogų, zadina geriausius troskimus, ugdo protą ir susildo kūną.

Smagaus ir saulėto visiems artėjančio poilsio!

Personal tools
Namespaces

Variants
Actions
Navigation
Toolbox